15 czerwca 2024

Nowoczesny salon to najczęściej pomieszczenie otwarte, które nierzadko połączone jest z kuchnią i jadalnią. Takie duże przestrzenie pozwalają wspólnie spędzać czas wszystkim domownikom nawet podczas przygotowywania posiłków czy innych zajęć. Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Aranżacje salonu nowoczesnego zazwyczaj wykorzystują meble o prostych formach. Ten styl stawia na prostotę, oszczędność jeśli chodzi o dekoracje oraz zastosowaną kolorystykę. Najczęściej więc szafki czy stół mają prostokątne lub kwadratowe kształty, a sofa czy narożnik również cechują się prostotą jeśli chodzi o wzornictwo. Mogą one jednak mieć ciekawe intensywne kolory.

Styl nowoczesny unika nadmiernych ozdób. Nie oznacza to jednak całkowitą rezygnację z jakichkolwiek dekoracji. Co prawda w takich wnętrzach trudno znaleźć bibeloty, jednak jako dodatek przyciągający uwagę doskonale mogą sprawdzić się stylowe tapety do salonu o odpowiednio dobranych wzorach i kolorystyce. Takie rozwiązania sprawi, że wnętrze nabierze życia i bardziej interesującego charakteru. jako dodatek dekoracyjny świetnie też sprawdzą się żyrandole do salonu. Przyciągający uwagę design lub prosta forma połączona z intensywną kolorystyką sprawdzą się w takich wnętrzach doskonale, zwłaszcza jeśli zostaną zestawione z prostymi meblami.

Oświetlenie salonu jest niezwykle istotne ze względu na fakt, że wnętrze to stanowi przestrzeń relaksu. Rozsądnie więc będzie rozmieścić źródła światła i dobrać jego barwę w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni efekt. Szukasz stylowych lamp do nowoczesnego salonu? Zajrzyj na