1 października 2023

Osoby, które wdrażają się w ruch zero waste starają się robić wszystko, by zminimalizować ilość śmieci, które produkują. Mogą więc zrezygnować z picia butelkowanej wody, co radykalnie zmniejsza ilość plastiku, która pozostaje na świecie. Jednym ze sposobów na bycie w nurcie zero waste, jest korzystanie z dzbanków filtrujących wodę.

Nie wszędzie woda, która płynie w kranach, jest najlepsza do picia. Możemy sprawić, że będzie bardziej zdatna do spożycia, plus będzie lepiej smakować, korzystając z dzbanka z filtrem. Jeśli będzie ona używana do gotowania, to mniej zniszczy czajnik. Jest to inwestycja, która bardzo szybko przynosi benefity. Jednak trzeba wiedzieć wiele na ten temat, szczególnie jeśli decydujemy się na zakup dzbanka filtrującego.

Filtry Brita Maxtra – dzbanki do wody

Odpowiedni dzbanek z filtrem jest pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jeszcze przed zakupem. Najlepsze dzbanki filtrujące produkuje firma Brita. To one od lat zapewniają nam wysoką jakość produktów oraz dbają razem z nami  środowisko. Poza dzbankiem, należy się zaopatrzyć w odpowiednią liczbę filtrów. Filtr Brita pozwala na przefiltrowanie nawet do 100 litrów wody, co przekłada się na około trzy miesiące codziennego używania dzbanka. Stosowanie filtru pozwala na pozbycie się z wody ciężkich metali, czy mikroelementów, które w wodzie występują w nadmiarze i nie są nam potrzebne w takich ilościach. Brita maxtra jest oryginalnym filtrem, który pozwala na posiadanie odpowiedniej ilości składników mineralnych w naszej wodzie. Picie smacznej wody pozwala nam również na wytwarzanie nowych nawyków, takich jak na przykład regularne picie wody.

Filtry oryginalne, czy zamienniki do dzbanka Brita Maxtra?

O ile podstawą jest inwestycja w odpowiedni dzbanek, tak filtry do wody często są traktowane drugorzędnie. Jednakże to one wykonują w dzbanku całą pracę i sprawiają, ze nasza woda jest dobra do picia. Filtry do wody brita idealnie komponują się z dzbankiem. Zgodnie z zaleceniami producenta, pozwalają na przygotowanie do picia wody o wysokiej jakości. Jednak rynek zalewają niezliczone ilości zamienników, które obiecując niższą cenę mają za zadanie być lepsze od filtrów oryginalnych. Czasami pozwalają one na filtrowanie większej ilości wody, niż oryginały. Razem z zamiennikami, pojawiły się również wszelakiego rodzaju testy, mające zdecydować, który produkt jest dla nas najlepszy. Jeden z nich można znaleźć na stronie: https://strefafiltrow.pl/blog/oryginalne-czy-zamienniki-wklady-brita-maxtra/ Pamiętajmy jednak, że wybór ostatecznie należy do klientów.

Może zainteresuje Ciebie Video: Dlaczego BRITA? Bo woda jest czystsza i ma lepszy smak!