3 marca 2024

Dość często skarżymy się na suchą skórę ciała i twarzy. Ewentualnych powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę mnóstwo, od chorób, po niewłaściwą pielęgnację. Trzeba mieć jednak wiedzę na temat tego, jakie są właściwie oczekiwania wysuszonej skóry i co trzeba jej zapewnić, by mogła ona poprawić swój stan? Przede wszystkim, nie trudno się domyślić, że sucha skóra wymaga oczywiście nawilżenia.

Możemy w tym celu wykorzystać różnego rodzaju kremy, balsamy, czy mleczka do ciała. Wybór kosmetyku zależy już tylko od tego, jakie są nasze oczekiwania względem niego. Kosmetyki mają też piękne zapachy, co jest ich dodatkową zaletą. Rzecz jasna, bardzo ważne jest też ich regularne stosowanie. Sucha skóra wymaga od nas konsekwencji.

O czym jeszcze nie można zapominać, jeśli nasza cera sucha  sprawia problemy? O swoim zdrowiu. Czasami właśnie w ten sposób nasz organizm chce nam zasygnalizować, że coś jest nie tak, że nie wszystko działa tak jak powinno. Zresztą, nie tylko suchość skóry może być tego sygnałem, ale również pojawienie się wzmożonego przetłuszczania się skóry czy problemów z trądzikiem. Trzeba więc większą uwagę zwracać na swoją skórę i nie ignorować jej stanu. Jakie jeszcze potrzeby ma sucha skóra?

Taka skóra potrzebuje też odżywienia i delikatnego traktowania, ponieważ zazwyczaj jest wyjątkowo delikatna. Będąc właścicielem suchej skóry trzeba więc skupić się na jej wystarczającym nawilżeniu i dopasować kosmetyki, które są bogate właśnie w substancje o nawilżających właściwościach.