3 marca 2024

Samo ułożenie płytek znacząco wpływa na całokształt ich odbioru. Często można spotkać je w pełne luksusu wnętrzach. Na rynku możemy znaleźć wiele nietypowych sposobów ułożeń płytek. Do samego układania sprawdzą się nawet te najbardziej klasyczne i proste wzory na płytkach. Zwłaszcza te które mają charakter i ekstrawagancje, włoskie płytki.

W luksusach stawiamy na nietypowość

Najczęściej wybieranym stylem układania podłogi we wnętrzach luksusowych jest styl Wersal. Charakteryzuje się on połączeniem płytek kwadratowych i prostokątnych w czterech rozmiarach. Ten francuski wzór jest najczęściej układany z trawertynu albo innego rodzaju kamienia. Dzisiaj jest możliwość zastąpienia ich płytkami imitującymi te struktury. Nie ma problemu, aby zamontować ją na zewnątrz albo wewnątrz mieszkania, w kuchni, łazience czy korytarzu.

Bardzo często możemy się z nim spotkać w europejskich wsiach w tradycyjnych domach. Jednakże dobrze dobrana płytka sprawiła, że styl Wersal jest bardzo chętnie wybierany także współcześnie.

Do ciekawych kompozycji, wymagania

Styl Wersal nie znajdzie jednak zastosowania wszędzie. Ze względu na dużą różnorodność używanych płytek o kilku kształtach i rozmiarach w Wersalu planuje się budowę całego piętra. Alternatywą może być wykorzystanie płytek włoskich w kwadratowych mozaikach. Sprawdzą się one równie dobrze. Będzie też idealnym rozwiązaniem do przedpokoi, a także łazienek. Warto zaopatrzyć się w dobre płytki. Warto jest je kupić na stronie Paste Group.