Z czego zrobić ogrodowe ścieżki?

Produkty do aranżacji przestrzeni ogrodu są różne. Jednym z nich jest kostka brukowa, która wykorzystywana jest między innymi do tworzenia ogrodowych alejek.

Alejki w ogrodzie to nieodzowny jego element. Spełniają oczywiście funkcje praktyczne, gdyż dzięki nim możemy dostać się w określony punkt ogrodu bez konieczności wydeptywania naturalnych ścieżek. Ale również stanowią ciekawą ozdobę przestrzeni, zwłaszcza wówczas, gdy wykonane są w nietypowy sposób lub z ciekawych materiałów.

Materiały do tworzenia alejek muszą być w pierwszej kolejności trwałe i wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie jednym z podstawowych stosowanych materiałów jest w tym przypadku kamień. Kamieniem można bezpośrednio wyłożyć alejki ogrodowe albo można go obrobić i wykonać z niego płytki czy właśnie wspomnianą kostkę brukową. Ta ostatnia jest jednym z najczęstszych rozwiązań wykorzystywanych do tworzenia ogrodowych ścieżek.

Oprócz kamienia popularnym materiałem do tworzenia tego typu rozwiązań jest oczywiście również drewno. Doskonale wkomponowuje się ono w ogrodową przestrzeń i nadaje się do tworzenia różnych dróżek, po których można swobodnie się przemieszczać, choć po deszczu czy dużej mgle trzeba bardziej uważać, ponieważ wilgotne drewno bywa śliskie. Nie ma też wiele pracy z wykonaniem takiej ścieżki, o ile wykorzysta się na przykład gotowe bale, które wbijemy w ziemię.

Oprócz wspomnianych rozwiązań jak kostka brukowa (https://www.obi.pl/budowa-ogrodu/kostka-brukowa/c/608 ), czy drewno, ogrodowe ścieżynki można też usypać ze żwiru lub wylać z betonu. Możliwości jest więc sporo i to tylko od nas zależy, które rozwiązanie wyda nam się najatrakcyjniejsze.

Comments are closed.

Advertisement
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Objawy chorobowe powiązane z wątrobą

  50 lat ago
  Trzeba przyznać, że wątroba jest bardzo ważnym narządem wewnętrznym, a wszelkie problemy z wątrobą sprawiają, że człowiek zaczyna bardzo źle się czuć i musi borykać się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Oczywiście bólu wątroby objawy pojawiają się najczęściej wówczas, gdy jakaś osoba systematycznie przejada się ciężkostrawnymi potrawami popijanymi sporą ilością alkoholu.
 • Dostosowanie społeczne i nowoczesność

  50 lat ago
  Nowoczesny świat pokazuje nam jak pewne możliwości kształtują nasze społeczne upodobania, możliwości czy wykorzystanie, wiedza zostaje w bardzo ciekawy sposób wykorzystywana dla naszego zadowolenia, zamiłowania czy wykorzystania. Zmiany kształtują nasze życie w bardzo szerokim zakresie, czynnikiem szczególnym staje się jednak dość szerokie dostosowanie się do pewnych czynników zmieniających nasze życie. Nowoczesne formy działania zmieniają nasze
 • Najwyższej jakości baterie w dobrej cenie

  50 lat ago
  Każda bateria do laptopa wystawiona na sprzedaż w sklepie cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Dzieje się tak dlatego że baterie do laptopów produkowane przez znane i dobre firmy posiadają naprawdę najwyższą jakość i mogą być spokojnie kupowane przez wszystkich użytkowników laptopów.