23 kwietnia 2024
filtr Brita

Wkłady filtrujące do wody Brita są produkowane przez wielu producentów. Istnieją trzy różne typy — Brita Classic, Maxtra i Maxtra+, które są kompatybilne z najpopularniejszymi filtrami do wody Brita. Dzięki wkładom filtrującym z węglem aktywnym możesz bez wahania usunąć kamień, chlor i inne zanieczyszczenia z wody z kranu i używać jej jako wody pitnej. Filtr Brita staje się więc niezastąpiony w każdej kuchni.

Filtr do wody Brita – czym kierować się podczas zakupu

Chcąc kupić filtry do wody Brita, należy najpierw sprawdzić, jaki filtr do wody posiadasz, ponieważ od tego zależy wybór właściwego wkładu Brita. Dostępne są wkłady filtracyjne do dzbanków filtrujących Brita i armatury kuchennej. W naszym porównaniu wkładów filtrujących do wody Brita bierzemy pod uwagę tylko dzbanki filtrujące.

Najnowsze dzbanki filtrujące Brita lub filtry do wody stołowej są wyposażone we wkłady filtrujące wodę Brita Maxtra Plus (Maxtra+). Na przykład do modelu Brita Marella potrzebny jest wkład kompatybilny z Maxtra+.

Starsze modele filtrów do wody stołowej wykorzystują wkłady filtracyjne Maxtra lub Classic. Istnieje wielu producentów oferujących wkłady, których można używać do dzbanków filtrujących Brita. Nie musi to być oryginalny filtr Brita. Na przykład, jeśli potrzebujesz wkładu filtrującego do dzbanków filtrujących z filtrem Brita Maxtra, przy wyborze upewnij się, że wkład do filtra wody Brita jest rzeczywiście kompatybilny z Maxtra. Sprawdź ofertę: https://strefafiltrow.pl/filtry-do-dzbankow-brita.html

Filtr do wody brita – na ile starcza filtr brita?

Wkład filtr do wody Brita może być używany łącznie przez cztery tygodnie. Po upływie tych 30 dni należy wymienić wkład na nowy wkład uzupełniający Brita. Testy sieciowe wkładów filtrujących Brita do wody pokazują, że prawie wszyscy producenci określają ten zakres trwałości dla swoich wkładów filtrujących.

Oprócz czasu pracy niektórzy producenci podają również ilość filtra w litrach. Większość wkładów skutecznie filtruje około 100 litrów wody, ale są też wkłady do filtracji wody dla Brita, które mogą przefiltrować nawet 200 litrów. Pełna oferta sklepu: https://strefafiltrow.pl/

Zrównoważone wkłady do filtrów do wody są nowością na rynku. W tych modelach nie trzeba wymieniać całego wkładu po czterech tygodniach, tylko wkład filtra. Oszczędza to odpady z tworzyw sztucznych. Niezależne testy internetowe pokazują, że wszystkie filtry do wody Brita mają na celu odfiltrowanie z wody chloru i kamienia. Grube zanieczyszczenia, takie jak piasek itp., są od początku odfiltrowywane. Filtr z węglem aktywnym usuwa chlor, pestycydy i metale ciężkie.