3 marca 2024

Łazienki są małe i duże. Zdarza się jednak, że w trakcie ich remontu zapominamy o niezwykle ważnym elemencie jej wyposażenia, jakim jest ceramika sanitarna. Początkowo omijana w ferworze wyboru płytek czy oświetlenia, później wybierana byle jak, bez większego przemyślenia. A okazuje się, że jeśli zostanie ona dobrana odpowiednio wcześnie, unikniemy zbędnych kosztów czy też niepotrzebnych nerwów. Czy to ceramika łazienkowa, czy później armatura, oba te elementy są w remontach łazienki niezwykle ważne.

Istnieje kilka żelaznych zasad wykańczania łazienki, których należy przestrzegać, niezależnie od posiadanego gustu czy pomysłu na łazienkę. Pamiętajmy, że wyposażenie łazienki jest jednym z najważniejszych elementów tego pomieszczenia, i ile rury, czy wykonana instalacja jest niezwykle ważna, tak to, co widać na zewnątrz ma również duże znaczenie. Armatura i ceramika łazienkowa dają możliwość doskonałego wykończenia pomieszczenia i sprawią, że łazienka staje się indywidualnym pomieszczeniem, wizytówką domu.

Gdzie kupić odpowiednią armaturę sanitarną?

Kiedy rozpoczynamy remont łazienki, tak jak przy wyborze płytek, musimy już na początku remontowej drogi zdecydować, gdzie kupimy odpowiedną ceramikę i armaturę łazienkową. Wybór może paść na śmieciówki, duże sklepy czy też Internet. Ale czy musimy tam kupować? Oczywiście, że nie. Kiedy dopiero zaczynamy przygodę z remontem, mamy odpowiednio dużo czasu, żeby sprawdzić outlety.

To tam pojawiają się końcówki kolekcji, w dobrych cenach, czy też duże wyprzedaże, gdzie można upolować niezwykłe ceramiki czy armaturę, która w pojedynczych sztukach znajduje się już w tylko wybranych sklepach. Przykładem takiego sklepu jest Plus Outlet. Na stronie firmy  znajdziecie wszystko, co będzie Wam potrzebne, aby wykończyć łazienkę. Poza sklepem internetowym istnieje możliwość skorzystania ze sklepu stacjonarnego, gdzie fachowcy pomogą nam w wybraniu odpowiednich elementów dostosowanych do naszych wymagań i potrzeb.

Podstawowe zasady kupowania ceramiki i armatury

Przy remontach istnieje kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować. Kilka z nich dotyczy wyborów ceramiki i armatury łazienkowej. Przede wszystkim, ceramika musi być dobrana do siebie, najlepiej gdyby była z jednej serii. Co do armatury, może być z innych kolekcji, jednakże musi być wtedy ściśle dopasowana Przykładowo, nie można montować baterii, przez którą woda będzie się wylewać z misy umywalkowej, czy też w nieodpowiedni miejscu będzie podawać wodę.

Sprawi to, ze umywalka stanie się niefunkcjonalna. Kolejnym przykładem jest to, że armaturę łazienkową, w tym samym0 pomieszczeniu powinno się dobierać w tym samym stylu, by uniknąć niepotrzebnego chaosu związanego ze zbyt dużą ilością wszelakich elementów w jednym pomieszczeniu. Szczególnie ważne jest to w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, a wszystkie niedoskonałości są niezwykle widoczne w tych miejscach.